O nás

Naším cílem je hledat a šířit ověřená fakta a doporučení, které pomohou lidem lépe se orientovat. Je pro nás důležité, aby se lidé nenechali zmást mylnými radami a dezinterpretací důležitých, ale někdy nepřehledných informací.

Jako Český červený kříž jsme se rozhodli přiložit ruku k dílu a šířit povědomí o tom, jak situaci kolem epidemie viru COVID-19 a nařízené karantény zvládat. V klidu a bezpečně. Bez nutné paniky a pomocí ověřených zdrojů.

Máme tým odborníků, kteří vyhledávají a ověřují to, co pomáhá, co můžeme a máme dělat. Každý den vydáme jedno doporučení, myšlenku, signál, jak na to. Jak se chovat, abychom společně tyto nelehké chvíle přečkali ve zdraví. Vytváříme vlastní infrastrukturu, do které se můžete zapojit i vy.

Profesionálové a záchranáři jsou tu od toho, aby pomáhali, když nám je nejhůř. A nyní mají plné ruce práce. My ostatní ale nemusíme jen nečinně přihlížet. Naši dobrovolníci jsou tu pro vás. Denně filtrují a ověřují dostupné zdroje. Ty vám pak poslouží nejen jako vodítko, můžete je sami šířit dál mezi své blízké a přátele.

Posláním Červeného kříže je zmírňovat utrpení během podobných událostí, a to utrpení jak fyzické, tak psychické. Věříme, že každý má právo na pravdivé informace. Ctíme principy a zásady nestrannosti, neutrality a nezávislosti.

Zvládneme to.