Chcete mít někoho, s kým si jednou nebo i častěji zavoláte a kdo Vám pomůže zorientovat se v současné nelehké situaci?

zavolame zpatky-web new

Pokud Vás nebo Vašeho blízkého „koronavirová“ krize dostala do situace, ve které se cítíte izolováni, nemáte dostatek ověřených informací, nebo je Vám prostě jen smutno, pomůžeme Vám.

Nabízíme možnost rozhovorů s některým z našich proškolených dobrovolníků. Jednorázově, nebo pravidelně Vám dáme základní informace, ale povídat si můžete o čemkoliv.

Pokud máte otázky, napište nám prostřednictvím kontaktního formuláře.

Pokud chcete tuto službu zkusit, stačí nám zanechat Vaše telefonní číslo, na které Vám náš dobrovolník zavolá.

  1. můžete zavolat na číslo 221 228 008 a zanechat kontaktní údaje po vyzvání a my Vám zavoláme zpátky
  2. nebo můžete využít formulář níže a my se Vám ozveme

Společně to zvládneme!

Váš tým Českého červeného kříže

Patrony tohoto projektu jsou

drabova

Ing. Dana Drábová, Ph.D., dr. h. c. mult.

předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost a místostarostka města Pyšely

Jak z práce ve státní správě tak z místní samosprávy vím, že to na čem nakonec vždy stojí řešení, je lidská sounáležitost, soucit, přátelství a naděje. Takže nasaďme sebedisciplínu, vzájemnou pomoc a uvědomění si, že to pomoc slabším a potřebným je jeden z největších výdobytků naší civilizace. K jeho naplnění někdy stačí i docela málo. Nevěřte fámám a dezinformacím a zavolejte si zpátky.

padeved_cut

Jiří Padevěd

spisovatel a nakladatel, ředitel Nakladatelství Academia

Vědět, že nejste sami je velice důležité. Vědět, že je někdo, kdo je ochoten a připraven s Vámi mluvit otevřeně o strachu i naději, podávat informace a vyvracet dezinformace a lži, je jistě posilující. Stejně tak je posilující vědět, že společnost se k těm, kteří jí potřebují, neobrací zády a je připravena pomáhat. Tuto iniciativu velmi vítám a věřím, že bude mít smysl i poté, co současnou pandemii porazíme. A my ji porazíme.

sokol_cut

prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc.

filosof, překladatel, vysokoškolský pedagog a publicista

Gratuluji autorům téhle akce a mrzí mě, že mě to nenapadlo už dřív. Proč by měli internet využívat (a zneužívat) jen psychopati a lháři z povolání, kteří to s námi docela určitě nemyslí dobře? Všichni také trpíme tísnivou představou, že COVID je osud, s nímž se nedá nic dělat. Nepotřebujeme politické manipulátory, hysterické panikáře a pověrečné splašence, ale ani naivky, kteří si myslí, že je to všechno sranda. Potřebujeme předně spolehlivou informaci, co to je, a za druhé praktický návod, jak se můžeme bránit. A do třetice povědomí, že nejsme sami a že se stejnému nebezpečí brání celé Česko, celá Evropa a skoro celý svět.

klus_cut

Tomáš Klus

písničkář, textař, skladatel a herec

Mám nesmírnou radost, že temnota, která obklopila naše životy dala jasně vyniknout světlým stránkám lidského charakteru, jako je soucit - touha a schopnost pomoci. Je skvělé, že začínáme chápat, že teprve spolupráce a vědomí, že nejsme a nemáme být sami, dostává konkrétní podobu díky projektům, jako je tento. Především propojení mladé a staré generace, síly a moudrosti, vnímám jako zlomové především proto, že díky tomuto mostu můžeme vykročit na cestu k nové, lepší budoucnosti, kde konečně nebudeme mířit na sebe, ale k sobě. Děkuji za vaši iniciativu, jsem s vámi.