potrebujete doucovani - web new_02

Vážení rodiče žáků z celé České republiky!

Víme, že to v současné karanténní době nemáte jednoduché, navíc do školy se půjde nejdříve v polovině května. Proto bychom Vám rádi nabídli možnost bezplatného doučování našimi dobrovolníky. Zároveň je důležité zmínit, že se nejedná o cílenou přípravu na přijímací zkoušky, a poptávky tohoto typu nebudou dobrovolníkům předávány.

Ve formuláři níže prosím vyplňte důležité údaje, podle kterých Vašemu dítěti seženeme lektora pro online doučování. To proběhne přes počítač nebo tablet nejlépe pomocí konferenčního hovoru (zoom.us, icewarp.cz/conferencing či jiné platformy).

Velice dbáme na bezpečnost Vašeho dítěte, proto prosíme, abyste si pečlivě přečetli následující pravidla:

  1. dobrovolník není anonymní – ČČK zná jeho osobní údaje, které uvedl při počáteční registraci a které byly pak při osobní registraci ověřeny. Zároveň jej někdo z týmu projektu předem prověří telefonátem
  2. lekci vždy zahajuje s dobrovolníkem rodič, který je celou dobu přítomen alespoň ve vedlejší místnosti, první lekce by měla probíhat celá za přítomnosti rodiče
  3. dobrovolník vždy komunikuje pouze s rodičem, na žáka nemá žádný kontakt

Obsah lekce závisí na Vaší potřebě a měl by být vždy konkrétně cílený.

  • Špatné zadání: „Nerozumí matematice.“
  • Dobré zadání: „4. třída, matematika, nechápe písemné dělení.“
  • Špatné zadání: „Má špatné známky z češtiny.“
  • Dobré zadání: „7. třída, český jazyk, probírají větné členy, nerozumí přívlastku shodnému a neshodnému.“

Podle správně vyplněného formuláře Vám co nejdříve to bude možné najdeme lektora, který se s Vámi spojí a dohodne na průběhu doučování.